Kup Jadrana
Kup Sv. Duje
Splitsko ljeto
Mlade snage na turnirima u Zagrebu
Na dva međunareodna natjecanja koja su održana u Zagrebu 15. i 16.03.2008. Kup Mladosti za mlađe dobne uzraste i Kup Lokomotive za juniore i seniore, naši kadeti su postigli zapažene rezultate.

U konkurenciji kadeta najbolji je bio Luka Gujinović (1.mjesto) ispred dva naša člana Ivana Lovrića (2.mjesto) i Marina Lovrića (3. mjesto).

Drugi dan ovog natjecateljskog vikenda u konkurenciji juniora najbolji je bio Ivan Lovrić (1. mjesto), a treće mjesto je zauzeo Luka Gujinović.

U konkurenciji seniora najbolji retultat postigao je Zoran Buntjelić zauzevši u konačnici 3. mjesto.
28.03.2008.
EVROPSKO KADETSKO PRVENSTVO
Rovigo (ITA), 4.-9.3.2008.
Na Evropskom kadetskom prvenstvu koje je održano u Rovigu (ITA), naša najbolja sportašica Tončica Topić je ostvarila dosad najbolji kadetski rezultat u ženskom mačevanju u disciplini mač žene.
Tončica je u kvalifikacijama nanizala 5 pobjeda te samo jedan poraz (protiv ruskinje Kolobove koja je u konačnici zauzela 5. mjesto). Nakon odlično odrađenog prvog kola direktno se plasirala među 64 najbolje na Prvenstvu.
U prvoj direktnoj eliminaciji kao deveta nositeljica lako pobjeđuje slovakinju Linderovu 15/12. Iako rezultat nije tako uvjerljiv, Tončica je cijelo vrijeme kontrolirala tijek borbe te ju je i uspješno privela kraju. Nakon ove slijedila je borba za ulaz među 16 naboljih.
Tončica se sastala sa starom poznanicom iz Finske Katarinom Kock od koje gubi 15/10.
Moramo naglasiti da se Tončica izvrsno držala prve dvije trećine gdje je rezultat bio neizvjesan, ali prvenstveno nedostatak snage uzrokovan netom preboljenom virozom ostavili su je u konačnici na 20. mjestu na Evropskom kadetskom prvenstvu.

Na ovom natjecanju je nastupila i naša druga članica kadetske reprezentacije Laura Kustura koja nažalost nije u pojedinačnoj konkurenciji uspjela proći kvalifikacijsko kolo, ali je zato po riječima izbornice ženske mač selekcije Martine Zmaić, bila najbolja u ekipnom nastupu te time dala svoj velik obol u pobjedi protiv reprezentacije Češke (45/34), gdje su naše cure uz Robertu Ilijašev (MLADOST, Zagreb) i Anitu Adler (Lokomotiva, Zagreb) osvojile 14 mj. na ekipnom kadetskom prvestvu Evrope.

U pojedinačnom natjecateljskom dijelu u disciplini mač za kadete nastupili su i Marin Lovrić, Ivan Lovrić, Luka Gujinović (svi MK Split) i Jaka Bienenfeld (Lokomotiva, Zagreb), gdje je samo Ivan Lovrić prošao prvo kolo sa dvije pobjede te u direktnoj eliminaciji izgubio od Estonca Kotenca 15/7 te na kraju zauzeo 77 mjesto.