Novosti
O mačevanju
M.K. Split
M.K. Ban
Kup Jadrana
Kup Sv. Duje
Splitsko ljeto
KLARA, TONČICA I LUKA DRŽAVNI PRVACI !
KLARA, TONČICA AND LUKA CROATIAN CHAMPIONS !
Split,16.-17.05.2009.

Protekli vikend naš klub bio je organizator državnog prvenstva u disciplinama mač i floret i svim uzrasnim kategorijama, od djece do 10.g. pa sve do veterana.
Natjecanje se održalo u košarkaškoj dvorani SC GRIPE sa preko pojedinačnih 300 nastupa.
Ovaj organizacijsko iscrpljujući vikend donio je našem klubu 5 zlatnih, 2 srebrne i 7 brončanih medalja.

Osvajanjem zlatne medalje, državni prvaci su postali:
KLARA CVITANOVIĆ u kategoriji djevojčica do 10.g.
LUKA GUJINOVIĆ u kategoriji kadeta
TONČICA TOPIĆ kao apsolutna pobjednica u kadetskoj, juniorskoj i seniorskoj kategoriji.

Srebro su osvojili:
Ivan Lovrić (kadeti)
Ivan Pelajić (juniori)

Broncu su osvojili:
Vrdoljak Nuša (Djevojčice do 10.g.)
Igor Boko (dječaci do 10.g.)
Paola De Marchi (mlađe kadetkinje)
Vito Gracin (kadeti)
Luka Gujinović (juniori)
Ivan Lovrić (juniori)
Miro Lušić (seniori)

Čestitamo svim osvajačima medalja !
Last weekend our club was organizer of the National Championships both in epee and foil, in all age groups - from children-10 up to the veterans.
The competition was held in SC GRIPE with over 300 individual performances.
This organizational exhausting weekend has brought our club, 5 gold, 2 silver and 7 bronze medals.

National champions are:
KLARA CVITANOVIC in the category of girls to 10.yrs
LUKA GUJINOVIC in the category of cadets
TONCICA TOPIC as absolute winner in cadets, juniors and senior category.

Silver was won by:
Ivan Lovric (cadets)
John Pelajić (juniors)

Bronze medals were won by:
Vrdoljak Nuša (girls do 10.yrs)
Igor Boko (boys to 10.yrs.)
Paola De Marchi (younger cadets)
Vito Gracin (cadets)
Luka Gujinovic (juniors)
Ivan Lovric (juniors)
Miro Lusic (seniors)

We congratulate to all medal winners !
18.05.2009.
6. KUP LOKOMOTIVE
Zagreb, 26.4.2009.

U organizaciji MK Lokomotiva iz Zagreba, a povodom 60 godina postojanja tog kluba, održan je 6. Kup Lokomotive u disciplini mač za juniore i seniore.
Nastupili su i članovi MK Split: Zoran Buntjelić, Ante Poljak, Dino Šourek, Ivan Lovrić i Laura Kustura.
Najuspješniji bio je i najmlađi Ivan Lovrić osvojivši juniorski i seniorski naslov! Kod seniora treće mjesto osvojio je Ante Poljak, a kod seniorki treće mesto osvojila je Laura Kustura. Čestitamo!

Igor
Juniors and seniors epee 6th Lokomotiva's Cup has been organized by FC Lokomotiva Zagreb on the occasion of 60 years of existence of this club.
Members of FC Split Zoran Buntjelic, Ante Poljak, Dino Sourek, Ivan Lovric and Laura Kustura participated at this event.
The most successful was the youngest Ivan Lovric by winning both junior and senior title!
Ante Poljak won mens senior third place and ladies senior third place was won by Laura Kustura.
Congratulations!
28.04.2009.
SPLITSKO LJETO 2009.
SPLIT SUMMER 2009.

Mačevalački klub Split organizator je tradicionalnog međunarodnog turnira SPLITSKO LJETO u disciplinama mač i floret za mlađe dobne kategorije.
Natjecanje će se održati u SC Poljud 6. i 7. lipnja 2009.
Propozicije možete pogledati ovdje.

Fencing Club Split is an organizer of traditional international tournament SPLIT SUMMER for young fencers at disciplines of epee and foil.
Competition will be held at SC Poljud on 6th and 7th of June 2009.
Contest propositions are available here.
24.04.2009.
POJEDINAČNO PRVENSTVO HRVATSKE 2009.
INDIVIDUAL CROATIAN NATIONAL CHAMPIONSHIP 2009.

Mačevalački klub Split organizator je pojedinačnog prvenstva Hrvatske u disciplinama mač i floret za sve dobne kategorije.

Natjecanje će se održati u SC Gripe 16. i 17. svibnja 2009.
Propozicije  možete pogledati ovdje.
Fencing Club Split is an organizer of individual Croatian National Championship at disciplines of epee and foil for all age categories.
Competition will be held at SC Gripe on 16th and 17th of May 2009.
Contest propositions are available here.
21.04.2009.
Auer von Welsbach Jugendcup 2009.
Treibach (AUT), 19.4.2009.

Na natjecanje u Austriju uputila se ekipa odvažnih novaka i novakinja našeg kluba sa ponekim iskusnijim mačevalcem koji su ovaj turnir već pohodili prethodnih godina.
 
Najuspješniji je bio najmlađi Igor Boko koji je plasmanom među prvih 8 napravio odličan rezultat u kategoriji dječaka do 12 godina.

Igor
Kod dječaka je Toni Petričić odlično započeo natjecanje sa 4 pobjede u kolu i samo jednim porazom tako da je direktno ušao među 16 natjecatelja.
Nažalost gubi borbu za ulazak među 8 najboljih te ostaje na 12. mjestu od 30
sportaša.
Također kod dječaka je nastupio i Dario Ševar koji je nakon prolaza kvalifikacijskog kola ostao na 22. mjestu.

U konkurenciji djevojčica do 12 godina nastupila je Klara Cvitanović koja je imala jednu pobjedu u kolu te zadržala 19. mjesto od 22 sportašice.
 
U starijoj dobnoj kategoriji dječaka do 14 godina svoj nastup je imao iskusni Luka Sesartić koji je sa 4 pobjede u kolu prošao kvalifikacije te nakon toga je izgubio eliminacijsku borbu i osvojio 13. mjesto od 31 sportaša.
 
Također u starijoj kategoriji za djevojčice do 14 godina imali smo 3 predstavnice i to Gloriu Delić, Zlatu Prijić i Paolu De Marchi. Curama je ovo prvi međunarodni nastup tako da su pokazale veliku hrabrost i htijenje te ponešto znanja i rezultati su slijedeći:
Glorija Delić - 13. mjesto
Zlata Prijić - 22. mjesto
Paola De Marchi - 24. mjesto
U ovoj kategoriji je nastupilo 26 sportašica.

Sve rezultate uskoro možete pronaći ovdje.

Vrlo smo zadovoljni sa pokazanom hrabrošću i borbenošću  naših mladih
članova, a rezultati će iduće godine, uvjeren sam, biti puno bolji.

Trener Stipe B. Mađor
At this competition in Austria our club sent a courageous team of newbies and some
experienced fencers that attended this tournament in previous years.

The most successful was the youngest Igor Boko who made a great result by reaching
top 8 at the category of boys U12 yrs.

At this cathegory Toni Petricic also had a nice start with a 4 victories and 1 defeat in pool, thus directly entered among top 16 competitors. Unfortunately he lost elimination bout for entrance to top 8 and remained at 12th place out of 30 athletes.
Dario Sevar in this cathegory after qualifications remained 22nd.

At girls U12 yrs, Klara Cvitanovic performed with only one victory in poule and remained 19th out of 22 athletes.

In category of boys U14 yrs, experienced Luka Sesartic passed qualifications performed with 4 victories in the poule.
After that he lost eliminatory bout and finished 13th out of 31 athletes.

At girls U14 yrs, we had 3 representatives: Gloria Delic, Zlata Prijic and Paola De Marchi.
Since this was their first international appearance, they showed great courage, will and knowledge and results are as follows:
Glorija Delic - 13th,
Zlata Prijic - 22nd,
Paolo De Marchi - 24th out of 26 athletes.

Complete results (soon) you can find here.

We are very pleased with the courage and fightness shown by our young fencers, and I'm convinced that next year the results will be much better.

coach Stipe B. Madjor
20.04.2009.

<< Prethodna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Sljedeća>>

Content Management Powered by CuteNews
Sponzori
kinezis

mob. 092 254 2940
kinezislp@hotmail.com
kinezis

Kontakt informacije
M.K. SPLIT
sjedište:
Vetranićeva 5
21000 Split - HRVATSKA
dvorana: kako do dvorane?
VIII Mediteranskih igara 21
21000 Split - HRVATSKA
T. +385 21 314-229
M. +385 91 13 11 233
F. +385 21 314-229
@ klub@split-macevanje.hr
IBAN: HR0623300031100050114
           (kod Splitske banke)
OIB 58036157840 / M.B. 3155986
M.K. BAN
sjedište:
Mažuranićevo šetalište 13
21000 Split - HRVATSKA
dvorana: kako do dvorane?
VIII Mediteranskih igara 21
21000 Split - HRVATSKA
T. +385 98 375414
(Vedran Mihovilović)
Linkovi o mačevanju
Hrvatski mačevalački savez
HAMK Mladost
MK Rapir
MK VMD
MK Zagrebačka škola mačevanja
MK Lokomotiva
MK Karlovac
MK Inter
MK Dmitar Zvonimir
MK Špada
MK Šestine
Mačevalački savez Zagreba
F I E
C E E
Mačevalačka oprema PBT
Mačevalačka oprema Allstar
Mačevalačka oprema UHLMANN
Mačevalačka oprema NEGRINI