Novosti
O mačevanju
M.K. Split
M.K. Ban
Kup Jadrana
Kup Sv. Duje
Splitsko ljeto
XXV. MEMORIJAL MAŽURANIĆ
XXV. MEMORIJAL MAŽURANIĆ
Zagreb, 21.2.2010.

Ovog vikenda, dan nakon sjetskog kupa za juniorke u floretu, u dvorani 2 zagrebačkog Doma sportova, održan je najprestižniji međunarodni hrvatski turnir u mačevanju u disciplinama mač i floret - MEMORIJAL MAŽURANIĆ.
Nastupili su i splitski mačevaoci u disciplini mač te postigli zapažene rezultate.

Kod seniorki najbolja je bila Tončica Topić koja je ovom pobjedom zabilježila prvo osvajanje ovog turnira od jedne splitske sportašice u 25 godišnjoj tradiciji ovog turnira.

Kod seniora dogodilo se ugodno iznenađenje kada su sva prva mjesta pripala upravo splitskim mačevaocima.
Prvo mjesto osvojio je Miro Lušić koji je u finalu bio bolji od mladog Luke Gujinovića. Treće mjesto podijelili su Ante Poljak i Dino Šourek.

Uz čestitke našim sportašima čestitamo i ostalim osvajačima odličja na ovom natjecanju:
mač seniorke: 2. Roberta Ilijašev CRO, 3. Tihana Garib CRO i Maja Lovrić CRO
mač veterani: 1. Bojan Mijatović CRO, 2. Aleksandar Anastasov MKD, 3. Slobodan Gaćeša CRO i Josip Grah CRO
floret seniori: 1. Ozren Debić CRO, 2. Matej Kušar SLO, 3. Ivan Komšić CRO i Vladimir Petrović SRB.
floret seniorke: 1. Cheryl Ye Han Wong SIN, 2. Bela Zemlin ISR, 3. Ana Meštović CRO i Daniel Yehuda ISR.
XXV. MEMORIJAL MAŽURANIĆ
Zagreb, 21.2.2010.

Tis weekend, a day after ladies foil Junior World Cup, at Hall 2 of Zagreb House of sports, the most prestigious croatian international fencing tournament MEMORIAL MAZURANIC took place in the events of epee and foil.
Fencers from Split performed at discipline of epee and achieved outstanding results.

At womens seniors epee Toncica Topic was the best and that was very first recorded wining of this tournament by one lady athlete from Split at the 25 year tradition of this tournament.

Pleasant surprise happened at mens epee seniors where all medal winners came from Split fencing club.
First place went to Miro Lusic that in the finals was better than young Luka Gujinovic. Third place was shared by Ante Poljak and Dino Sourek.

With congratulations to Split athletes, we also congratulate to other medal winners at this competition:
womens epee seniors: 2. Roberta Ilijasev CRO, 3. Tihana Garib CRO and CRO Maja Lovric
epee veterans: 1. Bojan Mijatovic CRO, 2. Aleksandar Anastasov MKD, 3. Slobodan Gacesa CRO and Josip Grah CRO
mens foil seniors: 1. Ozren Debic CRO, 2. Matej Kusar SLO, 3. Ivan Komsic CRO and Vladimir Petrovic SRB.
womens foil seniors: 1. Cheryl Wong Ye Han SIN, 2. Bela Zemlin ISR, 3. Ana Mestrovic CRO and Daniel Yehuda ISR.
23.02.2010.
EKIPNO PRVENSTVO HRVATSKE 2009.
CROATIAN NATIONAL TEAM CHAMPIONSHIPS 2009.
Zagreb, 20.12.2009.

U organizaciji Mačevalačkog saveza Zagreba, u prostorijama MK VMD na Zagrebačkom velesajmu, održano je ekipno državno prvenstvo u disciplini mač za juniore i seniore.
Postignuti su slijedeći rezultati...

Zagreb Fencing Association successfully organized junior and senior epee national team championship at Zagreb Fair venue.
Here are achieved results...

MAČ JUNIORI / MENS EPEE JUNIORS
1.Lokomotiva, Zagreb (Vuković,Geber,Bienenfeld)
2.Split, Split (Gujinović,Lovrić,Pelajić,Šaban)
3.Rapir, Zagreb (Belamarić,Fileš,Matišić)
4.Mladost, Zagreb (Kričkić,Kos,Kumiša)

ekipno PH 2009
(srebrni juniori MK SPLIT: / FC SPLIT silver juniors: Luka Gujinović, Vedran Šaban, Ivan Pelajić, Ivan Lovrić)

MAČ JUNIORKE / WOMENS EPEE JUNIORS
1.Mladost, Zagreb (Ilijašev,Bodrožić,Garib)
2.Split, Split (Topić,Kustura,Pelivan,Pribudić)
3.Lokomotiva, Zagreb (Geber,Beljan,Marinić)
4.Rapir, Zagreb (Dajčić,Musulin,Ilić)

ekipno PH 2009
(srebrne juniorke MK SPLIT: / FC SPLIT silver juniors: Tončica Topić, Marija Pelivan, Laura Kustura, Zrinka Pribudić)

MAČ SENIORI / MENS EPEE SENIORS
1.Split 1, Split (Šourek,Lušić,Gujinović,Lovrić)
2.Mladost 1, Zagreb (Voigt,Mijatović,Bokulić)
3.Lokomotiva 1, Zagreb (Limov,Vuković,Borošak)
4.Split 2, Split (Buntjelić,Mihovilović,Poljak,Pelajić)
5.VMD 1, Zagreb (Jovanović,Matić,Fabijanić)
6.ZŠM, Zagreb (Toth I.,Buva,Stein)
7.Lokomotiva 2, Zagreb (Geber,Popović,Baučić,Bienenfeld)
8.Rapir, Zagreb (Debić,Kvesić,Levstek)
9.VMD 2, Zagreb (Steković,Kovač,Beban)
10.Mladost 2, Zagreb (Kos,Kričkić,Brlić)

ekipno PH 2009
(već 6 godina za redom nepobjediva prva postava seniorske momčadi MK SPLIT, pomlađena postava 2009. / for 6 years in a row, unbeatable mens epee senior team FC SPLIT, rejuvenated team 2009.: Luka Gujinović, Ivan Lovrić, Miro Lušić, Dino Šourek)

MAČ SENIORKE / WOMENS EPEE SENIORS
1.Lokomotiva, Zagreb (Grah,Mikolić,Beljan,Marinić)
2.Mladost, Zagreb (Ilijašev,Bodrožić,Garib,Lovrić)
3.Split, Split (Topić,Kustura,Pelivan,Pribudić)
4.VMD, Zagreb (Prpić,Vrčić,Martinović)

05.01.2010.
12. BOŽIĆNI TRURNIR
12th CHRISTMAS TOURNAMENT
Zagreb, 19.12.2009.

Božićni turnir 2009
Slaven Šaban, Miro Lušić i Luka Gujinović - osvajači odličja na 12 Božićnom turniru / our medal winners at 12th Christmas Tournament

Srebrna dvorana Doma sportova opet je bila pretijesna kako bi primila sve natjecatelje željne nastupa na ovom tradicionalnom međunarodnom turniru u organizaciji HAMK Mladost.
Uz učešće sportaša iz Njemačke, Slovačke, Slovenije, Srbije i Hrvatske, Splitski mačevaoci postigli su slijedeće rezultate:

MAČ SENIORI:
1 LUSIC Miro SPLIT CRO
2 GUJINOVIC Luka SPLIT CRO
3 MIJATOVIC Bojan MLADOST CRO
3 VOIGT Mario GER
5 SOUREK Dino SPLIT CRO
6 KAZIK Tomas SERMU SVK
7 POLJAK Ante SPLIT CRO
8 KAZIK Martin SERMU SVK
...
11 LOVRIC Ivan SPLIT CRO
...
15 BUNTJELIC Zoran SPLIT CRO
...
17 MIHOVILOVIC Vedran SPLIT CRO
18 SABAN Vedran SPLIT CRO
19 PELAJIC Ivan SPLIT CRO
...
31

MAČ SENIORKE:
1 TOPIC Toncica SPLIT CRO
2 ILIC Danijela ZELEZNICAR SRB
3 GRAH Martina LOKOMOTIVA CRO
3 ILIJASEV Roberta MLADOST CRO
5 TRPIN Nusa BRANIK SLO
6 HARICOVA Zuzana SERMU SVK
7 MIKOLIC Ivana LOKOMOTIVA CRO
8 SCHUGMANN Cosima FUERTH GER
9 PRIBUDIC Zrinka SPLIT CRO
...
13 KUSTURA Laura SPLIT CRO
...
17

MAČ JUNIORI:
1 GEBER Lav LOKOMOTIVA CRO
2 GUJINOVIC Luka SPLIT CRO
3 KRICKIC David MLADOST CRO
3 SABAN Vedran SPLIT CRO
5 LOVRIC Ivan SPLIT CRO
6 VUKOVIC Filip LOKOMOTIVA CRO
7 NIKOLIC Darko ZELJEZNICAR SRB
8 PELAJIC Ivan SPLIT CRO
...
17

MAČ JUNIORKE:
1 ILIJASEV Roberta MLADOST CRO
2 GARIB Tihana MLADOST CRO
3 SHUGMANN Cosima FUERTH GER
3 TOPIC Toncica SPLIT CRO
5 HARICOVA Zuzana SERMU SVK
6 MARINIC Matea LOKOMOTIVA CRO
7 MUSULIN Monika RAPIR CRO
8 GEBER Janja LOKOMOTIVA CRO
9 PRIBUDIC Zrinka SPLIT CRO
...
11
Silver hall of Zagreb Dom sportova, was again too small venue to receive all competitors who want to participate at this traditional international tournament organized by CAFC Mladost.
With the participation of athletes from Germany, Slovakia, Slovenia, Serbia and Croatia, fencers from Split achieved upper showed results.
05.01.2010.
VIJESTI IZ SJEVERNE AMERIKE
NORTH AMERICA NEWS
Nakon mature i srednje škole, mnogi naši natjecatelji odlaze na studij van naše zemlje. Tako se u bijeli svijet otisnula i naša Marija Pelivan na fakultetsko obrazovanje u Canadu i USA. Veseli nas što je tamo nastavila mačevati.
Ovom prigodom čestitamo joj na prethodnim uspjesima u kvalifikacijskim natjecanjima za Sjevernoamerički Kup i prenosimo posljednju vijest o njenom nastupu na CSC 2 Cadet/Junior/Senior Nationals održanom u Ottawi proteklog vikenda.
Potpune rezultate sa ovog natjecanja možete pogledati ovdje, a i nekoliko fotografija u našoj galeriji.
After high school graduation , many of our competitors are going to study outside of our country. Thus our Marija Pelivan went on her studies to Canada and the USA.
We are pleased that she continued to fence there. By this occasion we congratulate her on previous successes in the preliminaries for the North American Cup and transmit the latest news about her appearance at CSC 2 Cadet / Junior / Senior Nationals held in Ottawa past weekend.
Complete results from this competition can be viewed here and a few photos in our gallery.
01.12.2009.
Young Lions World Cup
Young lions
Helsinki (FIN), 22.11.2009.

Proteklog vikenda u finskom glavnom gradu Helsinkiju održan je još jedan jaki turnir svjetskog kupa za juniore.
Tončica Topić osvojila je 11. mjesto od 64 sportašice iz 15 zemalja (AUT, BUL, CRO, DEN, EST, FIN, ISR, ITA, NED, NOR, POL, POR, RUS, SWE, USA) i zabilježila novih 8 bodova na svjetskoj rang listi. Nastavak pohoda na nove bodove slijedi 4.-5.12.2009. na slijedećem natjecanju svjetskog kupa u talijanskom Lignanu Sabbiadoru.
Last weekend at the Finnish capital of Helsinki another strong Junior World Cup tournament has been held.
Toncica Topic won the 11th place out of 64 athletes from 15 countries (AUT, BUL, CRO, DEN, EST, FIN, ISR, ITA, NED, NOR, POL, POR, RUS, SWE, USA) and recorded a new 8 points at FIE ranking. World cup points run shall be continued at next competition in the Italian Lignano Sabbiadoro at 4.-5.12.2009.
24.11.2009.

<< Prethodna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Sljedeća>>

Content Management Powered by CuteNews
Sponzori
kinezis

mob. 092 254 2940
kinezislp@hotmail.com
kinezis

Kontakt informacije
M.K. SPLIT
sjedište:
Vetranićeva 5
21000 Split - HRVATSKA
dvorana: kako do dvorane?
VIII Mediteranskih igara 21
21000 Split - HRVATSKA
T. +385 21 314-229
M. +385 91 13 11 233
F. +385 21 314-229
@ klub@split-macevanje.hr
IBAN: HR0623300031100050114
           (kod Splitske banke)
OIB 58036157840 / M.B. 3155986
M.K. BAN
sjedište:
Mažuranićevo šetalište 13
21000 Split - HRVATSKA
dvorana: kako do dvorane?
VIII Mediteranskih igara 21
21000 Split - HRVATSKA
T. +385 98 375414
(Vedran Mihovilović)
Linkovi o mačevanju
Hrvatski mačevalački savez
HAMK Mladost
MK Rapir
MK VMD
MK Zagrebačka škola mačevanja
MK Lokomotiva
MK Karlovac
MK Inter
MK Dmitar Zvonimir
MK Špada
MK Šestine
Mačevalački savez Zagreba
F I E
C E E
Mačevalačka oprema PBT
Mačevalačka oprema Allstar
Mačevalačka oprema UHLMANN
Mačevalačka oprema NEGRINI